AYSAF Fuarı Çok Yakında

AYSAF Fuarı Çok Yakında

AYSAF Fuarı küresel gücünü bir kez daha gösterdi

Ayakkabı sektörünün en güçlü buluşma noktalarından biri olan AYSAF - Uluslararası Ayakkabı Yan Sanayi Fuarı, yeni normale dönüş kriterleri kapsamında bir dizi önlem ile katılımcı ve ziyaretçilerini ağırladı. CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık A.Ş. tarafından düzenlenen fuarda 64’üncü randevusunu gerçekleştiren ayakkabı yan sanayi sektörü,  CNR Expo İstanbul Fuar Merkezi’nde 4 gün boyunca dünyanın dört bir yanından gelen binlerce ziyaretçisine ev sahipliği yaptı. Fuarda sektöre dair yeni ürün ve teknolojiler tanıtıldı.

 

Milyarlarca dolarlık iş bağlantısı sağlandı

Pandemi koşullarının hafiflemesiyle üretimini hızlandıran dünya ayakkabı sektörü, bu sayede yan sanayinin de canlanmasını sağladı. Bu ekonomik hareketlilik kendini AYSAF Fuarı’nda gösterirken, tüm dünyada 150 milyar dolarlık bir ekonomik büyüklüğe sektör, milyarlarca dolarlık yeni iş bağlantıları gerçekleştirdi. Küresel ayakkabı yan sanayinin kalbinin attığı fuarda, yabancı ziyaretçi sayısı geçen yıla göre yüzde 10’luk bir artış gösterirken, yabancı katılımcı firmaların Türk satın almacılara ürün satma isteğiyle birlikte ihracatın yanı sıra ithalata önemli bir destek sağlanmış oldu.

 

Ziyaretçi akını sektördeki canlılığın göstergesi

300’ün üzerinde firmanın son teknoloji ürünlerini sergilediği fuar; aralarında Ukrayna, Mısır, Nijerya, İran, Rusya, Suriye, Tunus, Bulgaristan, Pakistan, Özbekistan, Hindistan, Lübnan, Moldova, Kazakistan, Filistin, Romanya, Almanya, Irak, Hollanda, Polonya, Birleşik Krallık, Azerbaycan, Yunanistan, Kırgızistan, Suudi Arabistan, Sırbistan, Türkmenistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), ABD, Zambia, Cezayir, Bangladeş, Belarus, Gürcistan, İtalya, Ürdün, Makedonya ve Fas’ın da yer aldığı ülkelerden binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yaptı. Aksesuar ve tekstil ürünlerinden kalıp, taban, topuk, küf, kimyasallar, bitmiş ve yarı mamul ham deri, suni deri ve deri işleme makinelerine kadar sektöre yönelik tüm yenilikçi ürünlerin sergilendiği fuarda, Türk ayakkabı yan sanayi de en güçlü markalarıyla temsil edildi.

PAYLAŞ
PAYLAŞ