Fuar & Etkinlikler

Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı

Türk ayakkabı sektörünün rakipsiz fuarı AYMOD kapılarını açıyor

Türkiye ve yakın coğrafyasının rakipsiz ayakkabı fuarı AYMOD, 2 Ekim'de kapılarını açıyor. 
 
Türk ayakkabı ve saraciye sektörünün gelişimine katkı sağlayan Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı (AYMOD), 2-5 Ekim 2019  tarihleri arasında global ticaretin merkezi CNR Expo İstanbul Fuar Merkezi'nde düzenlenecek.
 
CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık ile Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği (TASD) iş birliğinde Türkiye Ayakkabı Sektörü Araştırma Geliştirme Eğitim Vakfı (TASEV) ve KOSGEB tarafından desteklenen fuarda, 1000'in üzerinde uluslararası markanın yeni trend, tasarım ve ürünleri yer alacak.
 
Almanya, Arnavutluk, Belarus, Dubai, Fransa, Hırvatistan, İsrail, İtalya, Çin ve Romanya'dan yüksek alım gücüne sahip heyetlerin de geleceği 62. AYMOD,  60 bin metrekare alanda 30 binin üzerinde ayakkabı alıcısını buluşturacak
 
Ana konsept sürdürülebilirlik ve döngüsel ekonomi
 
Türk ayakkabı ve çanta sektörünün en büyük fuarı 62. AYMOD’un bu yıl ki ana konseptini sürdürülebilirlik ve döngüsel ekonomi oluşturuyor.
 
Konsept kapsamında, Hollanda’nın en önemli tasarımcıları, plastik ve bitkisel ürünlerden tasarladığı ayakkabıları trend alanında sergileyecek. Fuarda ayrıca tamamen çevreye duyarlı ürün ve ekonomik seçenekler üzerine çok sayıda söyleşi ve panel (TTalks) gerçekleştirilecek.
 
Fuarın en önemli etkinliklerinden biri ise ayakkabı tasarımını sanata çeviren Kobi Levi sergisi olacak. Lady Gaga’nın da ayakkabı tasarımcısı olan Kobi Levi hem kendi ayakkabı tasarımlarını sergileyecek, hem de konuşmacı olarak T- Talks’a katılacak.
Uluslararası Ayakkabı Yan Sanayi Fuarı

AYSAF'da 500 milyon dolar civarında iş bağlantısı gerçekleşti

Türk ayakkabı yan sanayi sektörünün en büyük buluşması 61. Uluslararası Ayakkabı Yan Sanayi Fuarı (AYSAF), CNR EXPO Yeşilköy’de 60 bin metrekare alanda düzenlendi. 
 
CNR Holding İcra Kurulu Başkanı Ali Bulut, “Fuarda, ayakkabı yan sanayi sektörüne yön veren 450’nin üzerinde firma, yeni ürün ve teknolojilerini 11 bin 10’u yerli, 1.558’i yabancı olmak üzere toplam 12 bin 568 sektör profesyoneliyle buluşturdu. Yılda iki kez düzenlediğimiz fuarımızın ayakkabı yan sanayine dolayısıyla da ayakkabı sektörüne büyük katkısı bulunuyor. AYSAF’a katılan firmalarımızın, fuarda 500 milyon dolar civarında iş bağlantısı gerçekleşti.”
 
Türk ayakkabı yan sanayi sektörünün gelişiminde önemli rol oynayan 61.Uluslararası Ayakkabı Yan Sanayi Fuarı (AYSAF), CNR EXPO Yeşilköy’de gerçekleştirildi. CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık, Türkiye Ayakkabı Sektörü Araştırma Geliştirme Vakfı (TASEV) ve Ayakkabı Yan Sanayicileri Derneği (AYSAD) iş birliğinde düzenlenen fuara, ayakkabı yan sanayi sektörüne yön veren 450’nin üzerinde firma katıldı. Tabandan ökçeye, aksesuardan tekstil ve kimyevi maddelere, deri ve suni deriye kadar sektöre yönelik tüm yenilikçi ürünlerin sergilendiği fuar, 60 bin metrekare alanda düzenlendi.
 
Yabancı alıcılar, ayakkabı yan sanayi trendlerine yoğun ilgi gösterdi
 
AYSAF’ı değerlendiren CNR İcra Kurulu Başkanı Ali Bulut, “Fuarda, ayakkabı yan sanayi sektörüne yön veren firmalar, yeni ürün ve teknolojilerini 11 bin 10’u yerli, 1.558’i yabancı olmak üzere toplam 12 bin 568 sektör profesyoneliyle buluşturdu. Fuara, Rusya, Ukrayna, İtalya, Almanya, İran, Pakistan, Hindistan, İspanya ve Türki Cumhuriyetlerden yoğun bir katılım oldu. Ortadoğu, Afrika, Doğu ve Orta Avrupa ülkeleri özellikle fuarda sergilenen trendlere ilgi gösterdi. Bu yıl ilk kez Hindistan’dan fuara milli katılım oldu. Hint Ayakkabı Yan Sanayi Üreticileri Derneği fuarı ziyaret ederek, iki ülke arasındaki ayakkabı ticaretinin daha da büyümesine vesile olacak iş bağlantılarının önünü açtı. Yılda iki kez düzenlediğimiz fuarımızın ayakkabı yan sanayine dolayısıyla da ayakkabı sektörüne büyük katkısı bulunuyor. AYSAF’a katılan firmalarımız fuarda 500 milyon dolar civarında iş bağlantısı gerçekleştirdi” diye konuştu.