Temmuz 2023-Haziran 2024 Dönemi Aidat Tutarları Değişti

Temmuz 2023-Haziran 2024 Dönemi Aidat Tutarları Değişti

Sayın Ortağımız;

14.06.2023 tarihinde yapılan Olağan Genel Kurul Toplantısında ortaklarımızın talebiyle Temmuz-2023 /Haziran-2024 dönemine ait dükkan aidat tutarları değişmiştir. Metrekare aidat bedeli, 2 (iki) TL + KDV olarak hesaplanacaktır. Aylık aidat ödemeniz hesaplanırken, tapuda yazan toplam dükkan metrekareniz  2 (iki) TL ile çarpılacak ve  oluşan aylık aidat bedeline KDV eklenerek fatura  oluşturulacaktır.

– Dükkanı boş olan veya kendi kullanan ortaklarımızın aidatları kendilerine fatura edilecektir.

– Dükkanı kirada olan ortaklarımızın aidatları, Genel Kurul’da alınan karar gereği, bundan böyle kiracıya fatura edilebilecektir. Aidatların kiracı tarafından ödeneceği hususunun kira kontratlarında yer alması, yer almadığı taktirde kiracı ile mal sahibi arasında konuyla ilgili bir taahhütname düzenlenmesi gerekmektedir. Bu uygulama; ancak mal sahibinin kooperatifimize geriye dönük aidat borcunun olmaması şartıyla, bir dilekçeyle başvurması ve ekinde:

– Kira kontratı,
– Kira kontratında aidatın kiracı tarafından ödeneceği belirtilmemişse taahhütname,
– Kiracının vergi levhası,
– Kiracının kimlik fotokopisi,
– Kiracının ikametgah belgesini sunması halinde yapılacaktır.

Aidatlar, başvurunuzun alındığı ayı takip eden aydan itibaren kiracıya fatura edilecektir.

*Şehir dışında olan veya evrakı getiremeyecek durumda olan ortaklarımız evrakları mail yoluyla gönderilebilir. (muhasebe@aymakoop.com.tr)

– Herhangi bir talepte bulunmayan ortaklarımızın aidatları kendilerine fatura edilecektir.

Kat Mülkiyeti Kanununa göre aidatların ödenmesinden esas sorumlu  mülk sahibidir. Mülk sahibinin aidattan sorumluluğu tapuyu aldığı gün başlar ve tapuyu devrettiği güne kadar devam eder. Mal sahibi dükkanını kiraya verse de bu sorumluluktan kurtulamaz. Kiracının ödemediği aidattan mal sahibi sorumludur. Bu nedenle, aidatın ödeme durumunu takip ekmek, mal sahibinin menfaatinedir.

Ekte Temmuz ayı aidatlarınızı gösteren tablodan sahibi olduğunuz dükkan veya dükkanların aylık aidat bedellerini görebilirsiniz. Temmuz ayından itibaren 12 ay boyunca metrekare başına 2 TL + KDV olarak tahsil edilecektir. Temmuz ayında KDV %18 Ağustos ayından itibaren KDV %20 hesaplanmıştır.

>>> YENİ AİDAT TUTARLARI İÇİN TIKLAYINIZ (PDF) <<<

Kendi dükkanınıza ait olan aidat tutarını öğrenmek için yukarıdaki dosyayı indirip açtıktan sonra, klavyeden CTRL ve F tuşlarına basarak arama yapabilirsiniz. (Örnek A5)

 

Saygılarımızla.

AYMAKOOP YÖNETİM KURULU

PAYLAŞ
PAYLAŞ